تاریخچه و سوابق

         شرکت عملیات اکتشاف نفت به عنوان یکی از برترین شرکتهای خصوصی شاغل در فعالیتهای بالادستی صنایع نفت و گاز ایران شناخته می شود . این شرکت در سال 1377 تاسیس و  از سال 1387 در پی واگذاری  صد در صد سهام این شرکت به شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت ، ارائه خدمات فنی تخصصی در دو زمینه عمده عملیات اکتشافی  و خدمات جانبی یکپارچه حفاری با شکل و ماهیتی متفاوت و موثرتر آغاز شد و در سال 1398 مالکیت سهام آن به شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت  واگذار گردید.

در پی سیاستگذاری گروه اویک OIEC GROUP به منظور ارتقاء هرچه بیشتر و تمرکز توانمندیهای  شرکت های زیر مجموعه خود در حوزه های مرتبط،  سه شرکت تامین دکل صبا شرکت عملیات اکتشاف نفت و خدمات حفاری صنایع نفت را در قالب شرکت عملیات اکتشاف نفت تجمیع نمود تا بتوانند در قالب ارائه کننده چرخه کامل خدمات بالادستی از اکتشاف، حفاری، خدمات جانبی حفاری و تولید از چاه ها هرچه قویتر در جهت نیل به اهداف در بازار حضور  یابند.   

    این شرکت که همواره از پشتوانه نیروی انسانی ماهر و برخورداری از تجهیزات پیشرفته و به روزبهره مند بوده است، به برکت تلاش های بی وقفه و سخت کوشانه متخصصان و مدیران خود طی سالیان اخیر توفیق صدور خدمات فنی و مهندسی به گستره هایی فراتر از مرزهای میهن پهناوربدست آورده و با ارائه خدماتی مناسب و با کیفیت توانسته است نام خود را در منطقه نیز پر آوازه نماید.

 

    اینک در در ساختار جدید، این شرکت موفق شده با ماهیت کاملا خصوصی و با بیش از 20 سال تجربه در ارائه فعالیت های تخصصی بالادستی صنعت نفت ، موج جدیدی از تحول در این صنعت را در کشور پدید آورد و با ادامه حضور در این عرصه گام محکمی در راه پیشرفت و استقلال میهن اسلامی بر دارد.

    امید است با یاری خداوند متعال و شناسایی بهنگام فرصتها و چالش ها, شرکت عملیات اکتشاف نفت بتواند به عنوان یک شرکت تخصصی موفق در کشور و منطقه نقش آفرینی نمایند.

مأموریت ها

    شرکت عملیات اکتشاف نفت به عنوان یکی از برترین شرکت های ایرانی در بخش بالادستی صنعت نفت در زمینه های حفاری و خدمات فنی حفاری(نگهداشت/تولید) و خدمات اکتشافی تلاش کرده خدمات فنی و مهندسی را با رویکرد اقتصادی و تجاری, همسو با چشم انداز های صنعت نفت اشاعه دهد؛ همچنین این شرکت با اتخاذ استراتژی توسعه فعالیت ها در بازارهای داخلی و بین المللی و ارتقا استانداردهای زیست محیطی و ایمنی, ضمن صیانت از منابع ملی با هدف رسیدن و حفظ مقام برترین های بازار داخلی و جایگاه شایسته بین المللی توانسته است نقش قابل ملاحظه ای را در این صنعت ایفا نماید.